Wielki sukces zawodników i trenerów Unii Warszawa

4 lipca 2017, Autor: Unia Warszawa

Zawodnicy Unii Warszawa z rocznika 2003 Ariel Mosór i Adrian Klimek oraz trenerzy Piotr Mosór, Bartłomiej Pawłowski i Michał Bigajski zdobyli Puchar im. Wł. Smolarka. Ponadto z rocznika 2002 Hubert Sokołowski pod wodzą trenera Piotra Szczechowicza wywalczyli złote medale i Puchar im. K. Górskiego.

Turniej o Puchar im. Wł. Smolarka, będący mistrzostwami Polski kadr wojewódzkich w kategorii U-14 (rocznik 2003), organizowany w tym roku przez federację piłkarską Podlasia, rozgrywany był w niezwykle gościnnych Suwałkach. Miasto zadbało o specjalną oprawę imprezy, odbywanej na płytach tutejszego, pierwszoligowego klubu Wigry.

W niedzielę 25 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem ośmiu uczestniczących drużyn oraz Prezesa Podlaskiego ZPN, Sławomira Kopczewskiego; honorowym gospodarzem był Prezydent Miasta – Czesław Renkiewicz. Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy eliminacyjne; w grupie A obok zespołu Mazowieckiego ZPN zagrały kadry wojewódzkie Pomorza, Podkarpacia i Dolnego Śląska. W grupie B spotkały się reprezentacje ZPN-ów: Łódzkiego, Zachodniopomorskiego, Śląskiego i Małopolskiego.

W pierwszym meczu tunieju Mazowiecki ZPN pokonał Podkarpacki ZPN 5:0 (4:0) - Strzelcy bramek: Szymon Włodarczyk 8′, Patryk Pierzak 14′, Radosław Cielemęcki  23′, 39′, Adrian Bielka 62’. W drugim meczu tej grupy Pomorski ZPN uległ 1:2 Dolnośląskiemu ZPN.

We wtorek nasi piłkarze wygrali z reprezentacją Pomorza 1:0, a zwycięską bramkę zdobył już w 7` Patryk Pierzak.

W czwartek podopieczni Piotra Mosóra zagrali z zespołem z Dolnego Śląska o pierwsze miejsce w grupie, premiowane finałem, do którego piłkarzom z Mazowsza wystarczał remis. Jednakże wybrańcy Piotra Mosóra postarali sie o piękny prezent imieninowy dla swego trenera, aplikując przeciwnikom trzy bramki. Jako pierwszy listę strzelców otworzył syn selekcjonera - Ariel Mosór 14`, po nim trafiali jeszcze Hubert Czerniawski 25` i Filip Arak 55`.

W piątek dzień przerwy, a w sobotę nasi piłkarze zagrali o złoto, a przeciwnikiem był zwycięzca grupy B - zespół Zachodniopomorskiego ZPN! Zagrali i wygrali, już w pierwszej minucie finału Szymon Włodarczyk trafił do bramki rywali i wynik ten utrzymał się do końca meczu, który trwał bardzo długo, z powodu poza piłkarskiego wydarzenia na stadionie, przez co druga połowa znacznie się opóźniła. Podopieczni Piotra Mosóra wytrzymali jednak ciśnienie i nie oddali zwycięstwa. Obok złotych medali i Pucharu im. Wł. Smolarka przywiozą do Warszawy także inne trofea: najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Ojrzyńskiego, a najlepszym zawodnikiem okrzyknięto podporę mazowieckiej defensywy Ariela Mosóra, który dopilnował, aby w całym turnieju zespół prowadzony przez jego ojca zagrał na zero z tyłu! Brawo, chłopaki!


Turniej finałowy U-15 (rocznik 2002) rozpoczął się 27 czerwca na Podkarpaciu a mecze rozgrywane były na stadionach Dębicy, Pustkowa i Boguchwały. W meczu otwarcia młodzi piłkarze z Mazowsza zaliczyli remis 1:1 i jak relacjonuje trener Piotr Szczechowicz był to ciężko wywalczony punkt. Drużyna Świętokrzyskiego ZPN postawiła na defensywę, z której sforsowaniem nasi zawodnicy mieli ogromne problemy. Przeciwnicy nastawili się na kontry, a jedna z nich przyniosła im gola. Twardo grający rywal nie przebierał w środkach, toteż dająca Mazowszu jeden punkt bramka padła z rzutu karnego, którego pewnie wykorzystał Nikodem Niski. Jednak strata punktów stawia nasz zespół pod presją w następnych spotkaniach, które, aby mysleć o medalach, trzeba po prostu ... wygrywać! W innym meczu tej grupy reprezentacja Wielkopolski gładko rozprawiła się z zespołem Śląska 4:0. Tak więc mecz z faworytem turnieju, Wielkopolską, trzeba było wybiegac w bardzo wysokiej temperaturze powietrza. I tak też było! Najpierw Ratajczyk wykończył rajd Sparwassera z prawej flanki, a potem Niko Niski huknął nie do obrony z 20 metrów. A potem precyzyjna centra Ratajczyka z rzutu rożnego, wykończona przez Grzelaka. To był jednak twardy mecz; nasi chlopcy poobijani, ale szczęśliwi! Zostali przecież liderami grupy, bo Śląsk zremisował 1:1 ze Świętokrzyskim ZPN. A więc medale na wyciągnięcie ręki, tylko jakiego koloru? O tym decydował ostatni mecz z teoreycznie najsłabszym Śląskiem, który trzeba było po prostu wygrać, wobec wygranej Wielkopolski ze Świętokrzyskim. Do ostatniej minuty pozostawał remis, aż Marek Zientara znalazł drogę do Śląskiej siatki i "banda" Szczechowicza oszalała ze szczęścia! A więc gramy o złoto!!!

Niedzielny finał był prawdziwym "dniem świra" naszej mazowieckiej drużyny, która nie dała się przygnieść rywalowi, wietrząc okazje do "ugryzienia" przeciwnika. I tak się stało po kontrze Arkadiusza Pyrki padła bramka, która przypieczętowała zespołowy sukces naszych piętnastolatków. Kadra wojewódzka Mazowsza wywałczyła Puchar im. K. Górskiego 2017! Brawo, brawo!

Aktualizacja: 4 stycznia 2019

Projekt wykonała firma Media ISQ - Projektowanie Stron Internetowych

Zamknij Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.